«

»

kwi 08

Przywracanie pełnego wyglądu ust

Poczucie własnej wartości w dużej mierze uzależnione jest od zadowolenia z własnego wglądu.  Wraz z upływem lat wygląd zmienia się na coraz mniej atrakcyjny. Spowodowane jest to naturalnymi procesami starzenia się skóry, których zewnętrznym objawem jest pojawianie się zmarszczek, wiotczenie skóry oraz ubytki w ilości tkanki wewnętrznej. Szczególnie jest to widoczne w przypadku ust. W ciele młodej osoby kształtne i pełne usta utrzymywane są za sprawą kwasu hialuronowego, który niezwykle skutecznie wiąże cząsteczki wody. W raz z wiekiem następuje utrata tego kwasu, co prowadzi do zmian w kształcie ust. Sposobem na przywrócenie ich atrakcyjnego pełnego wyglądu jest podanie preparatu zawierającego kwas hialuronowy.

powiększanie ust

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym z zastosowaniem specjalnej cienkiej igły pozwalającej na dokładne wybranie miejsca i ilości podanego środka. Powiększanie ust polega na wprowadzaniu do ust bardzo małej ilość kwasu hialuronowego gdyż posiada on naturalną możliwość wiązania ponad stu cząsteczek wody na jedną cząsteczkę kwasu. Z tego powodu w zdecydowanej większości przypadków podawany preparat nie stanowi czystego kwasu, lecz jego ściśle określony roztwór, dzięki czemu możliwe jest jego bezpieczne zaaplikowanie. Czas trwania zabiegu nie przekracza zazwyczaj trzydziestu minut. Osoba, która poddała się zabiegowi może bezpośrednio po zabiegu wrócić do domu. Jednak doradza się, aby w czasie kilku kolejnych dni ograniczyła swoją aktywność oraz szczególnie dbała o usta z zastosowaniem kremów zawierających środki zwalczające opuchliznę. Pojawienie się opuchlizny jest normalnym zjawiskiem spowodowanym nagłym zwiększaniem się objętości tkanek wewnętrznych z powodu zwiększanie się ilości wiązanej w nich wody. Opuchlizna ustępuje samoistnie w ciągu tygodnia.

Efekt zabiegu utrzymuje się w zależności od indywidualnych cech każdej pacjentki oraz zastosowanego środka od sześciu do dwunastu miesięcy. Wielką zaletą tego zabiegu jest całkowita odwracalność zmian spowodowanych wstrzyknięciem kwasu. Ulega on, bowiem stopniowemu rozłożeniu w organizmie. Przedłużenie raz uzyskanego efektu jest możliwe poprzez kolejne zabiegi. Zazwyczaj podanie kolejnej dawki kwasu hialuronowego pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych i dłużej utrzymujących się efektów niż w przypadku pierwszego zabiegu. Powiększanie ust preparatami na bazie kwasu hialuronowego można przeprowadzać nawet u osób z alergiami gdyż wszystkie ich składniki występują naturalnie w ludzkim organizmie.

Dodaj komentarz